2016-05-15

Balıkesirspor'umuz'da Şampiyonluk Primi:150 Bin Lira

Balıkesirspor'da Süper Lig Primi 150 Bin Tl

PTT 1inci Ligi takımı Balıkesirspor, sezon boyunca yaşadığı iniş-çıkışlar ve krizlere rağmen 1461 Trabzon'u son saniyede 2-1 yenerek play off'a kalırken yönetim de finaller öncesi Süper Lig'e dönüş için kesenin ağzını açtı.

Maçın ardından büyük sevinç yaşayıp galibiyeti saha içinde kutlayan Başkan Feyyaz Çiftçi, Karşıyaka yenilgisinin ardından tüm takıma verilen 20'şer bin TL cezanın kaldırıldığını belirtti. Başkan Feyyaz Çiftçi, Süper Lig'e çıkılması halinde takımına 150'şer bin TL prim verileceğini bildirdi. Bu rakamın daha önce 100 bin TL olduğu, son zaferle birlikte prime zam yapıldığı öğrenildi.

Kırmızı beyazlı takımın bu sezonki 4'üncü teknik sorumlusu olan Reha Erginer'de Süper Lig şansını sonuna dek zorlayacaklarını vurgularken şunları söyledi;

"Özellikle Karşıyaka maçından sonra bizim adımıza konuşanlar, bizim adımıza ligi bitirenler, (Bu işi yapamaz) diyenler oldu. Ama biz umudumuzu hiç bir zaman yitirmedik. Şimdi play off'tayız ve Süper Lig şansımız var. Bu şansı sonuna dek kullanmak ve 1 yıl aranın ardından yeniden Süper Lig"e çıkmak istiyoruz. Dört takımın da hedefi aynı. Ben şansları eşit görüyorum. O gün maçları daha çok isteyen, daha çok mücadele eden, daha çok arzulayan kazanacak."

Balıkesirspor'da kadro dışı bırakılan Kerim, Tadic ve Yiğit'in ise affedilmesinin de düşünülmediği bildirildi.

İLK MAÇ 19 MAYIS'TA

Balıkesirspor, finallerde kendisi Süper Lig'e direkt çıkma şansını kaybederken kendisine play off yolunu açan Multigroup Alanyaspor'la eşleşti. Play off'ta ilk maç 19 Mayıs Perşembe günü Balıkesir'de, rövanş ise 23 Mayıs Pazartesi Alanya'da oynanacak. Rakibini eleyecek taraf Vartaş Elazığspor-Adana Demirspor eşleşmesinin galibiyle 27 Mayıs'ta Konya'da Süper Lig için final maçına çıkacak.

Hiç yorum yok: