2016-07-30

Balıkesirsporumuz,Uğur AKDEMİR'e Para ÖdeyecekTÜRKİYE Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, Balıkesirspor'un eski futbolcusu Uğur Akdemir'e olan 279 bin 918 TL tutarındaki alacağını onaylarken, bu rakamın 18 Mayıs 2015 tarihinden itibaren hesaplanacak yasal faiziyle birlikte ödenmesine karar verdi.

Kurul, hakem ücreti ile başvuru harçlarının toplamı olan 16 bin 689 liralık giderinin de kulüpten tahsil edilerek futbolcuya ödenmesini kararlaştırdı. Balıkesirspor tarafından Tahkim Kurulu'na başvuru için yatırılan 8 bin 390 TL de irat olarak kaydedildi.

Başkan Feyyaz Çiftçi, Uğur Akdemir davasıyla göreve geldiklerinde karşılaştıklarını belirterek, "Uğur, alacaklarını tahsil edemediği gerekçesiyle daha önce dava açmış ve kazanmıştı. Biz de Tahkim Kurulu'na itiraz ettik. Ancak kurul talebimizi geri çevirdi.
Parayı ödemekten başka yapacak bir şey kalmadı" dedi.

Eski yönetim ve futbolcular arasında yaşanan parasal sorunlar nedeniyle açılan davaların sürdüğünü belirten Çiftçi, yabancı oyuncuların FIFA'da açtığı davalar için de CAS'a başvurduklarını sözlerine ekledi.

Hiç yorum yok: