2016-12-10

Balıkesirspor-Şanlıurfaspor l Maç Sonu Görüşler

Balıkesirspor kaçan 3 puana üzüldü

TFF 1. Lig karşılaşmasında kendi evinde Şanlıurfaspor ile 1-1 berabere kalan Balıkesirspor’da Teknik Direktör Can Cangök maç sonrası yaptığı açıklamada, “Bu mücadelenin karşılığı bence 3 puan olmalıydı” dedi.
Balıkesirspor Teknik Direktörü Can Cangök, "Maçın analizini yapacak olursak takımdaki futbolcu arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Böyle bir soğuk havada onlara dedimki siz bizim içimizi ısıtabilirsiniz. Bence güzel ve iyi oynadık hem rakip oyuncular hem de hocamız oyunun temposunun düşmesine izin verdi. Israrla yükseltmeye çalıştıkça oyuncular kendilerini geri bıraktılar. Oynatmadılar biz de oynamak için elimizden geleni yaptık, biraz da şanssızlığımız vardı. Direkten dönen 2 top var. 2. Yarı üzerimize getirtemedik onları, oyun tamamen bizim kontrolümüz altında geçti. Bu mücadelenin karşılığı bence 3 puan olmalıydı. Bu kaybettiğimiz 2 puanı Allah izin verirse ummadık yerden bizden alırız, çünkü biz böyle bir takımız. Ama bu dar kadroyla bu işleri başaran tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Şehrimizin taraftarımızın bence üzüleceği hiç bir şey yok bunun bir şekilde telafisini yaparız" şeklinde konuştu.

Şanlıurfaspor 1 puandan memnun

TFF 1. Lig karşılaşmasında deplasmanda Balıkesirspor ile 1-1 berabere kalan Şanlıurfaspor’da Teknik Direktör M.Kemal Kılıç, “Güçlü bir takımdan deplasmanda puan almak önemli” dedi.

Şanlıurfaspor, Balıkesir deplasmanından alınan 1 puandan memnun. Maç sonrası konuşan Teknik Direktör Kılıç, "Geçen haftanın güveniyle oyuna iyi başladık, bu güven içinde golü de bulduk. Ama ondan sonraki bölüm için aynı şeyi söyleyemeyeceğim pozitif olma anlamında golü attıktan devrenin sonuna kadar olan bölümde rakibimiz çok üstün oynadı. Savunmada kaldık ve hatalar yaptık, kalemizde gol pozisyonları da var. O dönem içinde şanslıydık diyebilirim. Balıkesirspor ofansif gücü çok yüksek bir takım, belki de bu ligde pozisyona girme gol yapma açısından önemli oyunculara sahip. Tüm bunları değerlendirdiğimiz zaman kötü oynadığımız yarım saatlik bir bölüm içinde gol yemeden içeri girmek şanstı bizim için. 2. yarı oyuna ortak olduk, oyunu karşılıklı ataklar şeklinde döndürdük. Daha çok pas yapıp rakip kalede göründük. Bu kadar güçlü bir takımdan deplasmanda puan almak önemli. 2 haftayı da birleştirdiğiniz zaman 4 puan aldığımız için mutluyuz. İnşallah ayaklarımızın üzerinde durup daha iyi yerlere gelmek istiyoruz" dedi.


Hiç yorum yok: