2017-04-04

Samsunspor-Balıkesirspor l Maç Sonu Görüşler

can cangök ile ilgili görsel sonucu

Balıkesirspor Teknik Direktörü Can Cangök, "Samsunspor bizden daha arzuluydu, istekliydi ve kazanmak için bizden daha fazla mücadele etti. Onun sonucunda da 3 puanı aldı" dedi.

Samsunspor deplasmanından 1-0'lık skorla mağlup ayrılan Balıkesirspor'da Teknik Direktör Can Cangök, "Samsunspor maça çok iyi motivasyon sağlayarak çıktı. Onlar için en önemli olan taraf oydu. Oyun dengede geçti. Bizim tarafımızdan da Samsunspor tarafından da çok kırılma anı oldu. Top bugün biraz daha Samsunspor'u istedi. Samsunspor'da Balıkesirspor'da çok kaliteli bir takım. 2. bölgeden 3. bölgeye geçişlerde ve final paslarında başarısız olduk. Oyunu biraz daha kenarlardan getirebilseydik daha fazla etkili olabilirdik. Bunda zaman zaman eksiklerimiz oldu. Samsunspor bizden daha arzuluydu, istekliydi ve kazanmak için bizden daha fazla mücadele etti. Onun sonucunda da 3 puanı aldı. Öndeki oyuncularımız top tutmakta sıkıntı çekti. İleri çıkarken toplar kaybettik onlar bize tehlike oldu. Yediğimiz bir golü de böyle yedik. Topla çıkarken doğru tercihler yapamadık. Rakip 75-80 dakika çift sarı kartlı oyuncuyla oynadı. Hem Mustafa Sevgi hem de Abdulkerim maçın başında sarı kart gördü. Onların üstüne daha farklı gidip oyundan attırabilirdik. 2. devrede hakemin Mustafa Sevgi'nin üzerine gidip, yardımcı hakemin bayrağı kaldırıp faul verdiği pozisyonda Mustafa Sevgi'yi çift sarı karttan atabilirdi. Düşme potasında bir takımın sıkıntılarından dolayı ya da önemsiz bir pozisyon olarak değerlendirdiğinden orasını pas geçti. Hiçbir şeyin arkasına sığınmıyoruz. Bundan sonraki maçlarında başarılar dilerim" diye konuştu

Samsunspor Teknik Direktörü Osman Özköylü ve Balıkesirspor Teknik Direktörü Can Cangök, Samsunspor’un 1-0 galip geldiği maç sonrası açıklamalarda bulundu.

Samsunspor'un teknik direktörü Osman Özköylü, önemli bir galibiyetlerini aldıklarını söyleyerek, "Lig içindeki almış olduğumuz galibiyetlerden en önemlisini aldık. Bizim zaten durumumuz ortada, biz bir an önce alt sıralardan kurtulup özellikle rakiplerimizin puan kaybetmesinden sonra bunu kendimize avantaj olarak çevirmek istiyorduk. Kendi saha ve seyircimiz önünde 2 maç kazanamadık bu bizim adımıza üzüntü verici bir durumdu. Balıkesirspor açısından da önemli bir maçtı, yeni iki takım açısından final maçı niteliğindeydi tabi oyuncularımızda gerginlik ve stres vardı. Bugün sahada benim oyun anlayışımı ve felsefemi oyuncular çok yapamadı ama çok koştuk, çok mücadele ettik ve kazanmasını bildik. Böyle dönemde bizim adımıza alınan 3 puanın ne kadar önemli olduğunu şimdi daha net anlıyoruz. Şimdi puansal ve lig sıralamasında biraz daha üstte çıkmanın rahatlığı var. Parasal olarak bizim hiç bir sorunumuz yok, bu oyuncular ne antrenmana çıkmamazlık ne de başka bir şey yapmadı. Zaten benim olduğum yerde öyle şeyde olamaz. Bu takıma gelecek yıl 3 veya 4 takviye yapılsın. Şampiyonluğun en büyük adayıdır. Bu külüp 13 oyuncu devre arasında almışsa bu yönetimin büyük çabaları sonucudur. 10 milyon lira para ödendi. Şu an oyuncuların alacakları çok fazla bir para da değil. Biz konuştuk kendi aramızda sorunu çözdük. Ancak dışarıdan olaylara o kadar karıştılar ki, bilmeyen herkes maydanoz oldu. Bir anda futbolcular bu takımın itibarını zedeleyen kişiler oldu, ama oyuncular da sahada bunun cevabını verdi. Kimse sosyal medya erkekliği yapmasın” dedi.

Hiç yorum yok: