2015-12-29

Fikret YILMAZ ve Feyyaz ÇİFTÇİ Genel Durumu DeğerlendirdiBALIKESİRSPOR Kulübü Başkanı Feyyaz Çiftçi, gerekli takviyenin yapılacağını ve ligir 2. devresinni Balıkesirspor için daha iyi olacağını söyledi.  Çiftçi, Futbol Şube Sorumlusu Harun Atabay ile teknik direktör Fikret Yılmazla birlikte, kulüp tesislerinde ilk yarının değerlendirilmesini, transferleri ve 2.yarı hedefleri hakkında konuştu.  

2.DEVRE BALIKESİRSPOR İÇİN ÇOK DAHA İYİ OLACAK 
Kulüp Başkanı Feyyaz Çiftçi yaptığı açıklamada ikinci yarıda daha iyi bir Balıkesirspor izletmek için çaba sarf edeceklerini söyledi. Çiftçi , İyi bir kadroya sahip olduklarını belirtirken Balıkesirspor’un hedefe doğru yürüyeceğini belirtti. Kulüp Başkanı Feyyaz Çiftçi açıklamasında şu ifadelere yer verdi;  “ İlk yarıyı Fikret hocamızın hedeflediği puanda bitirdik. Hocam 25 puan hedeflemişti ve o puana ulaştık. Biz yönetim olarak Kayseri Erciyes maçı öncesi takımın başına geldik. Baktığımızda bu süreçte 13 puan aldık ve yenilmedik.  Yönetimi sıkıntılı bir süreçte aldık. Birçok problemi halletme yoluna gittik. Mali problemleri aşma yönünde epey yol kat ettik. Kaliteli bir ekibimiz var. Hem sporcu ahlakı hem de karakteri açısından kaliteli bir kadromuz var. Bu oyuncularımıza sahip çıkmak bizim öncelikli görevimiz oldu bu dönemde. Bu oyuncularımızın bir çoğuyla problemlerimizi hallettik.  Onlarla yolumuza devem edeceğiz. İyi bir kadromuz var. İleriye umutla bakıyoruz. Tabi ki devre arasında bazı takviyeler yapmamız gerekecek. Ligin ilk yarısını iyi bir noktada bitirdiğimizi düşünüyorum. Ligde enteresan bir şekilde gidiyor. 8.sıradayız ama liderle 4 puan fark var aramızda. İyi bir kamp dönemi geçireceğiz. Takımımıza az ve öz gerekli takviyeleri yapacağız. İkinci yarıya daha umutla bakıyoruz. İnşallah 2.yarı Balıkesirspor için çok daha iyi olacak. Hedefe doğru yürümek istiyoruz. "

 "25 puan hedefimiz tuttu"

Teknik direktör Fikret Yılmaz ise devreyi 25 puanla kapatma hedefinin tuttuğunu söyledi.
Sakat ve alternatif oyuncu eksikliğine rağmen takımın iyi performans ortaya koyduğunu belirten Yılmaz, "Devreyi çok iyi yerde bitiremedik. Buna rağmen sezonu en iyi yerde bitireceğiz" dedi. 
Yılmaz, dün deplasmanda oynadıkları ve 0-0 berabere kaldıkları 1461 Trabzon maçıyla ilgili şunları kaydetti:
"Hakem Serkan Tokat, net olarak kırmızı kartı gösterseydi rakip 10 kişi oynayacaktı ama gösteremedi. Dünkü mücadelede iyi oynayamadık. Ancak 1 puan bizim için kazanç. Birkaç oyuncuya ihtiyaç var. İyi bir takım ve ekip bulunuyor. İnşallah ikinci yarı, yapılacak net transferle Balıkesirspor çok daha iyi yerlere gelecektir. Takımların birbirine denk olması bizi iştahlandırıyor. Bundan dolayı biz de Balıkesirspor olarak elimizden geleni yapacağız."

Devre arasında 2 hafta Antalya'da kamp yapacaklarına da değinen Yılmaz, bu sürede yeni oyuncular deneyeceklerini sözlerine ekledi

Hiç yorum yok: